KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

 1. Milleks raskustekke kasutatakse?
  Rasked tekid on alguse saanud meditsiinist, kus neid juba 50 aastat tagasi hakati kasutama ärevuse maandamiseks. Meditsiiniuuringud näitavad, et raskus mõjub meie kehale nagu suur ja turvaline kallistus – meie keha hakkab tootma õnne – ja unehormoone ning stressihormoon väheneb. Sa tunend ennast kiiresti õnnelikumana, rahulikumana ja unisena. Sinu uni on pikem ja sügavam.
 2. Kas rasked tekid sobivad kõigile?
  Üldiselt on rasked tekid ohutud kõigile lastele ja täiskasvanutele. Beebidel raskeid tekke kasutada ei ole lubatud. Samuti ei tohi ilma järelevalveta kasutada tekki liikumisvõimetul isikul, kes ei saa ise teki alt välja (võib tekkida lämbumisoht ja paanika).
  Kuna tekid sisaldavad väikeseid osi, siis laste ja loomade järelevalve on nõutav.
  Enne kasutamist soovitame arstiga konsulteerida südamehaigetel ja hingamispuudulikkusega inimestel.
 3. Kuidas valida õige raskus?
  Soovitame valida teki, mille raskus on 10-15% kasutaja kehakaalust. Näide: 60-kilone inimene valib reeglina 6-7-kilose teki. Kui sa soovid kiiremat efekti ja oled raske tekiga harjunud, siis võid valida paar kilo raskema. Samuti soovitame lastele valida 10% kehakaal + 2 kg.
  See on üldine rusikareegel, aga isiklikud eelistused on erinevad. Ära unusta, et ka tekikott kaalub lisaks 700 grammi – 1 kg.
 4. Miks on John Blund raskustekk kallim kui teised?
  JB tekkidel kasutatakse ainult naturaalseid ja kvaliteetseid materjale. Puuvillane kangas ja lyocell kiud on väga hästi hingavad ja niiskust reguleerivad, sul ei hakka teki all palav.
  Me kasutame allergiavabasid klaaspärleid ja taaskasutatud naturaalseid kirsikive.
  • Me väärtustame erilisi inimesi enda ümber. Suur osa tekist valmib erivajaduste inimeste abiga. Ostes meie teki, panustad ka sina eriliste inimeste töövõimesse.
  • Hiina tehastest pärit odavad ja sünteetilised tekid vallutavad turgu. Ole teadlik, mis materjalist need on tehtud. Meie tekid valmivad ja pakendatakse Eestis ning iga tekk läbib põhjaliku kontrolli enne kliendile saatmist. Toeta kohalikku väikeettevõtlust!
  • Meie tekid on unikaalse disainiga – saad soovi korral raskust vähemaks võtta või juurde panna või kasutada tekki täiesti tavalise kvaliteetse tekina.
 5. Mis vahe on klaaspärlitel ja kirsikividel?
  Klaaspärlid:
  • Allergiavabad
  • Kergesti pestavad
  • Väikesed terad, mida ei tunne ega kuule
  Kirsikivid:
  • Looduslik taaskasutus
  • Väga mõnusa, sooja energiaga
  • Salvestavad pikaks ajaks temperatuuri
  • Pesta võib ainult äärmisel vajadusel, ei kuiva hästi
  • Suuremad terad, mida saab läbi kanga näperdada
  • Teevad liigutamisel krõbisevat häält
 6. Kuidas ma tekki pesta võin?
  Pesemine on lubatud õrna masinpesu programmiga 40°C.
  Raskused soovitame tekist eemaldada ja lukud pesemise ajaks sulgeda.
  Kuivatamine madalal kuumusel
  Mitte triikida
  Mitte valgendada
  Mitte keemiliselt puhastada
 7. Miks teil ei ole kaheinimesetekki?
  Jah, see on kurvastav, kui oled harjunud magama suure tekiga või kaaslasega sama teki all 
  Kasutajakogemus kinnitab, et kõige parem efekti saab tekiga, mis on ühe inimese peal ja kallistab korraga ühte kasutajat. Partnerid on sageli erinevas kehakaalus, seega sobiva teki valimine oleks keeruline. Kaheinimesetekk oleks ka nii raske, et sellele voodipesu panemine või maast üles tõstmine muutuks väga ebamugavaks.
  Mõõtudest. Kahjuks ei ole Euroopas ka maailmas ühtsest voodipesustandardit. Meie pakume 135×200 ja 150×200 cm tekke, et sobituda võimalikult paljudele turgudele. Igaks juhuks mõõda enne tellimist oma voodi või tekikott üle, et olla kindel. Peavalu vältimiseks soovitame sobiva tekikoti meie juurest kaasa osta. Meie tekikotid on lukuga suletavad ja tekk püsib tänu sellele väga hästi paigas.
 8. Kust te nii palju kirsikive saate?
  Ei, me ei lutsuta iga päev sadades kilodes kirsse puhtaks. Meie kirsikivid tulevad mahlatehasest, kus need korralikult puhastatakse ja trummelkuivatatakse, et need ei hallitaks.